Upplandscupen

Upplandscupen-Norrtaelje-Inbjudan-2017.docx Upplandscupen Norrtälje 17-04-23

Prislista (första namnet etta, andra tvåa osv) 

Flickor yngre 26 kg:

Alicia Olofsson. JBK

Valencia Olofsson JBK

Marit klinga HBK

Sandhya Tharmalingam UAK

Flickor Yngre 30 kg:

Lisa Andersson EBK

Amanda Stavfors DIF

Vera Wahlgren ÖBK

Tuva Starck NBK

Flickor Yngre 34 kg

Molly Engman VBK

Frida Olaison EBK

Amanda Fransson DIF

Alma Bäck NBK

Moa Aronsson VBK

 

Mix 40 kg:

Tilda Wanngård VBK

Rasmus Selén EBK

Isak Sawmi JBK

Mix 55 kg:

Ida Svensson ÖAK

Yasin Dölek DIF

Knatte 24 kg:

Linus Edlund DIF

Lucas Tillberg ÖBK

Paul Beuch HBK

Lexus LidbergDIF

Karim Abduraopov JBK

Knatte 27 kg:

Sigge Lilja Gustavsson EBK

Oscar Jansson ÖBK

Ronny Hasso UAK

Gabriel Lööv ÖAK

Emil Tillberg ÖBK

 

 

Knatte 28 kg:

Santosh Tharmalingam UAK

Lucas Bryngelsson NBK

Morgan Andersson ÖAK

Emil Heidling NBK

Johan Olaison EBK

 

Knatte 30 kg:

Sercan Unsal JBK

Erik Frödin NBK

Ali Shehadeh JBK

Tim Svensson ÖAK

Liam Malmberg HBK

Knatte 32 kg:

Arvid Hemström UAK

Elias Malmberg HBK

Ruben Dahlberg EBK

Viggo Ekholm VBK

Morgan Näslund ÖAK

 

Knatte 35 kg:

Axel Liljeholm ÖAK

Olle Andersson EBK

Felix Selén EBK

Timo Peltonen ÖBK

Karl Önnegren kg 8 år DIF

 

Knatte 37 kg:

Jannis Grigoriadis EBK

Oskar Galle EBK

Anton Hemström UAK

Christian Andersson ÖAK

Sander Ahlström ÖBK

 

Knatte 44 kg:

Rayen Beji VBK

Albert Korpinen VBK

Jens Abrahamsson VBK

Bekhruz Vakhtiarov JBK 

 

 Anmälda: 

Flickor:

Sandhya tharmalingam fy 22 kg UAK

Valencia Olofsson  7år 23kg JBK

Alicia Olofsson. 10år 26kg JBK

Marit klinga 26kg HBK

27,5kg Tuva Starck NBK

Amanda Stavfors, 28,3 kg DIF

Vera Wahlgren  29 ÖBK

Lisa Andersson 30,7 EBK

31kg Alma Bäck NBK

32kg Moa Aronsson 8år  VBK

Molly Engman 9 år 33kg VBK

Amanda Fransson 34kg DIF

Frida Olaison 34 EBK

41kg Tilda Wanngård 11år  VBK

Ida Svensson 55kg ÖAK

Pojkar: 

 Karim Abduraopov 6år 22kg JBK

Paul Beuch 23kg HBK

Lexus Lidberg23 kg, född 2011 DIF

Linus Edlund 23,7 kg, 2010 DIF

Lucas Tillberg 24 ÖBK

Ronny hasso kn 24,2 kg UAK

Emil Tillberg 24.3 ÖBK

Santosh tharmalingam kn 24,3 kg UAK 

Sigge Lilja Gustavsson 25kg EBK

Oscar Jansson 26 kg ÖBK

Gabriel Lööv 27kg ÖAK

27kg Lucas Bryngelsson NBK

Emil Heidling 28 kg NBK

Tim Svensson 28kg ÖAK

Johan Olaison 28 EBK

Morgan Andersson 28kg ÖAK

Sercan Unsal 9år 28kg JBK

28,7kg Erik Frödin NBK

Liam malmberg 30kg HBK

Ali Shehadeh 7år 30kg JBK

Elias malmberg 30kg HBK

Morgan Näslund 30kg ÖAK

Viggo Ekholm 8år 31kg VBK

Arvid hemström kn 31 kg UAK

Timo Peltonen 32 ÖBK

Ruben Dahlberg 32kg EBK

Felix Selén 32,5 EBK

Olle Andersson 34 EBK

Karl Önnegren 35 kg 8 år DIF

Axel Liljeholm 35kg ÖAK

Christian Andersson 36 kg ÖAK

Anton hemström kn 36 kg UAK

Sander Ahlström 37 ÖBK

Oskar Galle 37,3 EBK

Jannis Grigoriadis 37,5 EBK

Kim Renfjord 38kg ÖAK

Rasmus Selén 38,8 EBK

Kimmy Renfjord 39kg ÖAK

Isak Sawmi 9år 40kg JBK 

Albert Korpinen 10år 42kg VBK 

Jens Abrahamsson 9år 42kg VBK

Bekhruz Vakhtiarov 7år 43kg JBK

Rayen Beji 9år 43kg VBK

Max Söderstam 12 år 44 kg, 2005 DIF

Yasin Dölek 52 kg DIF